Jdi na obsah Jdi na menu
 


Limp Bizkit


Skupina Limp Bizkit mě zaujala albem "chocolate starfish and the hot dog flavoured water".Rozhodl jsem se s vámi podělit o tajemství jejich úspěchů..


Skupina Limp Bizkit byla založena roku 1994 na Floridě, ve městě Jacksonville. Zakládající členové byli Fred Durst a Sam Rivers, později se přidal Samův bratranec John Otto a jako poslední skupinu doplnil Wes Borland. Skupina se ve svých počátcích jemnovala Limp Bizcut. Když roku 1995 hráli v Jacksonville Korni nechal se jejich basák Fieldy od Freda tetovat, Fred měl něco jako vlastní tetovací salón. Zkamarádili se. Když se na Floridě objevili podruhé vzali si od LB jejich demo a dali ho svému producentovi Rossu Robinsovi. Díky těmto kontaktům vyjeli LB na turné se skupinami The Deftones a House of Pain. Během turné se seznámili s DJem skupiny House of Pain a ten se po jejich rozpadu k LB přidal.
Po tomto turné, tedy roku 1997, vydávají své debutové album Three Dolar Bill,Y'All. Obsahuje songy jako Faith nebo Counterfeit. V letech 1997/1998 se tahle partička stává velice známá, koncertují se skupinami Faith No More a Primus. Začínají se také objevovat na MTV. Další album v historii této bandy se jmenuje Significant Other(1999). Po jeho vydáni se s LB stávají hvězdami světového kalibru. Obdrželi také spoustu cen, mj. například MTV Music Video Award za nejlepší rockové video (Break Stuff) a nejlepší hip-hopové video (N2gether now). Album obsahuje také spoustu dalších skvělých skladeb, např. koncertovku Show Me What You Got, Nookie a pomalejší Re-arranged a dokonce roku se jej prodalo více jak 4 miliony kopií. V této době jsou sice LB velice oblíbení ale začínaji se objevovat i jejich odpůrci. Vznikají tak dvě skupiny lidí okolo skupiny, ti co ji milují a ti co ji nenávidí.
V roce 2000 skupina vydává album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavoured Water. Album bylo ihned na prvních příčkách světových žebříčků. Skupina také byla jedinou která měla v britském žebříčku nejprodávanějších alb hned dvě alba současně - Chocolate Starfish… a Significant Other. Jsou na vrcholu své nu-metalové působnosti. Obdrželi spoustu cen, od MTV hned čtyři - v Music Awards za nejlepší webovou stránku, nejlepší skupinu a nejlepší skupinu, ve Video Awards za nejlepší rockové video - Rollin'. Fred tehdy řekl:"Prosím vás poslouchejte tohle album s otevřenou myslí. Tyhle písničky sou bránou k našim duším." Poté následovala Anger Management Tour na které se objevil i Eminem , Papa Roach a Xzibit, Zen Master a hlavně Limp Bizkit. Když koncertovali 19.ledna 2001 v Austrálii vrámci festivalu Big Day Out stala se tragédie. Přímo při koncertu zemřela patnácti-letá Jessica na následky infarktu a ušlapáni davem. Se skupinou to tehdy hodně zakývalo. Zrušili koncert v Madridu kvůli nevyhovujícím zábranám - nebezpečí pro fanoušky. Evropské turné pokračovalo velice úspěšně. Fred se ale bohužel musel vrátit domů do USA kvůli problémům se zády. Zbytek turné byl zrušen.
V říjnu roku 2001 přišla šokující zpráva - Wes Borland odchází z kapely. Tehdy Fred napsal: „Vím ,že se snažíte zjistit co teď bude. Jako první hodláme prohledat celou zeměkouli a najít nejzkaženějšího kytaristu. Potom s tím nejzkaženějším kytaristou dokončíme to nejohavnější album Limp Bizkit, jaký byste si jen mohli představit. Wes byl velkou částí Limp Bizkit jste na něj zvyklí, ale jeho rozhodnutí odejít nás postavilo do pozice, kdy víme, že to nej z Limp Bizkit teprve přijde. Lethal, John, Sam a já to bereme jako příležitost změnit naši hudbu.“ Ještě před Wesovým odchodem stihli vydat album New Old Songs - album remixů. Dokončovali jej však už bez Wese. Datum vydáni 4. oficiálního alba LB je tedy prosinec 2001. S LB na tomto albu spolupracovali opravdové hvězdy hip-hopu jako například Neptunes, Timbaland, Puff Diddy, William Orbit, Butch Vig, Bubba Sparxxx, Everlast, Xzibit a další.
Poté začalo období všelijakých konkurzů a pohovorů při kterých se snažili najít náhradu na post kytaristy. Toto období trvalo až do konce roku. Fred také žádal Wese aby o tom znovu popřemýšlel. V létě roku 2002 se začli proslýchat zprávy o novém albu skupiny. Jméno alba bylo neustále měněno od Less is More až po Surrender. Nakonec se po roku a půl svět dozvědel jméno nového kytaristy. Je to Mike Smith, chlapík který začínal s punkovou bandou Snot. Skupina tedy začla okamžitě nahrávat. 20 songů z doby mezi odchodem Wese a přichodem Mika, které nahráli s hostujícími kytaristy, hlavně tedy s Headem a Munkym s Korn, byli shrnuty ze stolu a začlo se nanovo.

Roku 2003 tedy vydávají nové album - Results May Vary. Ještě před vydáním alba ale přišlo překvapení - Limp Bizkit společne s Metallicou a Linkin Park na jednom turné po USA - Summer Sanitarium Tour 2003. Rockový giganti na jednom pódiu a jako předskokani The Deftones a Mudwayne, skupiny se ukázali s tím nejlepším. Na turné se však stalo na co čekali všichni „haters“ Limp Bizkit. V Chicagu byla skupina napadena a zavalena odpadky za řevu:"Fred Durst fuck off". Fred si to nenechal líbit, zanadával si a vyzval publikum k boji a poté odehráli 7 písniček. Zbytek turné však zkončil pro LB úspěchem. Ale jěště jednou k novému albu. Results May Very je pomalejší, pochmurné album plné balad. Fanoušci byli nejprve šokováni, poté docela zklamáni. Obsahuje písně jako Gime the Mic, hitovku Eat You Alive, anti-britney song Let Me Down a také cover skupiny The Who - Behind Blue Eyes.
Rok 2004 - skupina se vydává na turné po snad všech evrpoských zmemích včetně České republiky. Turné dopadlo úspěšně. Když se LB vrátili do USA začali se proslýchat zprávy o možném návratu Borlanda a když se na limpbizkit.com objevili fotky celé skupiny i s Wesem bylo jasno. Wes je zpátky! Fanoušci očekávají nové album, ale plánovaný přelom roku 2004-2005 s novým albem se nekoná. Lidi okolo LB jsou zmateni. Nevěděli co si myslet. Okamžitě po návratu Wese odešel ze skupiny jeho „záskok“ Mike Smith. Nakonec album vyšlo bez nějakých velkých boomů v květnu roku 2005. Fred prohlásíl že vyšlo v podstatě v tajnosti kvůli tomu, že chtějí dělat hudbu tak nějak pro sebe. Album dostalo název The Unquestionable Truth part 1 (což naznačuje, že by měla být i druhá část - pt.1 má jen 7 písniček ) a Fred řekl, že je hodně ovlivněno hudbou Rage Against The Machine - přesně ten styl pojmenoval:" Aggression without screaming " ( agrese bez řvaní ). Album je úplně o něčem jiném než všechny předchozí. Fredův hlas už není tak vyrázny a kytary také nezní stejně, je hodně pesimistické. Moc práce neměl ani DJ Lethal.
V roce 2005 vydali eLBíci také album svých nej hitů Greatest Hitz. Krom toho nejlepšího obsahuje také pár nových songů - všechny z éry bez Wese. Přichází další rána. Wes znovu odchazí a sebou bere i několik soundů co po svém návratu nahráli. Wes se také hodně o LB rozpovídal a to ne zrovna v dobrém. Byl hodně znechucen situací v LB..
Co bude dál? Bizkiti připravují The Unquestionable Truth part 2, Fred natáčí svůj vlastní film, Sam Rivers dělá ze skupinou The Embraced na jejich první full-length nahrávce a John Otto si založil svůj projekt kapelu Stereochemix. Je to hip-hopový projekt několika lidí, kteří se budou snažit o svou vlastní cestu v tomto žánru. Předpokládané datum vydání TUT2 bylo někdy v roce 2006. Oficiální stránka limpbizkit.com zeje prázdnotou a většina novinek se objevuje na www.myspace.com/limpbizkit - nové songy, videa a Fredovi prohlášení.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář